English

نخستین دوره آموزش حقوق نشر در انجمن ناشران دانشگاهی برگزار می شود

آرشیو خبر بازدید: 891 کد مطلب: 4825  

نخستین دوره آموزش حقوق نشر در انجمن ناشران دانشگاهی برگزار می شود

ایبنا
نخستین دوره آموزش حقوق نشر با آموزش موضوعاتی چون حقوق پدیدآورندگان، حقوق ناشران، قراردادهای نشر و جرایم و مجازات‌ها برگزار می‌شود.
۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن ساعت 09:43

 مرتضی زینعلی؛ رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی  عنوان کرد: نخستین دوره آموزشی حقوق نشر برای جامعه هدف ناشران، نویسندگان، مترجمان، ویراستاران، طراحان، گرافیست‌ها و هنرمندان برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: حقوق نشر وظیفه تنظیم روابط میان پدیدآورندگان و ناشران، ناشران دولت، ناشران و مخاطبان یا خوانندگان را برعهده دارد و به همین دلیل تحقق جامعه پویا برای نشر مستلزم آن است که تولیدکنندگان دانش و هنر مورد حمایت قانون قرار گیرند.
 
زينعلي با بیان اینکه اگر پدیدآورندگانِ خلاق می‌خواهیم، باید از حامیان مالی و اعتباری ناشران حمایت کنیم، گفت: اگر ناشران فعال و توانمند می‌خواهیم باید از خوانندگان و مصرف‌کنندگان کتاب، آثار فرهنگی و هنری حمایت کنیم زیرا حقوق نشر عهده‌دار حفظ و استحکام روابط سالم و پایدار در این چرخه است.
 
وی با اشاره به برگزاری این دوره توسط کارگروه آموزش و توسعه آموزشی انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی، گفت: نخستین دورۀ آموزشی حقوق نشر در سه جلسه طی روزهای هشتم، دهم و سیزدهم بهمن جاری از ساعت 15 تا 17 در محل دفتر انجمن و با تدریس سیدعباس حسینی‌نیک برگزار خواهد شد.
 
به گفته زينعلي، هزینه این دوره برای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان است و اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی می‌توانند یک نفر را بدون هزینه برای شرکت در این دوره معرفی کرده و برای مازاد بر آن، از تخفیف 30 درصد برخوردار شوند.


اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :