English

کمبود شدید کاغذ در امریکا

آرشیو خبر بازدید: 199 کد مطلب: 5987  

کمبود شدید کاغذ در امریکا

ایبنا ه نقل از ملویل هاوس
همه‌گیری ویروس کرونا و پیامدهای آن همچنان مشکلاتی در صنایع کشورها ایجاد می‌کند که انتشار کتاب تا حد زیادی بخشی از آن است.
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۲ شهريور ساعت 10:51

 آخرین اخبار، همان‌طور که در بسیاری از منابع گزارش شده، مربوط به کمبود کاغذ در ایالات متحده است. کتاب‌های چاپی به‌طور سنتی از کاغذ و محصولات کاغذی تولید می‌شوند و کمبود آن، کتاب‌هایی را که قرار است پاییز منتشر شوند، تهدید می‌کند.
 
یک منبع داخلی صنعت نشر سال گذشته اشاره کرد که واکنش‌های شدید نسبت به بسته‌بندی‌های پلاستیکی منجر به تولید بسته‌بندی‌های مقوایی و کاغذی شد و این نمونه بارزی از قاعده پیامدهای ناخواسته است. از آنجایی که کارخانه‌ها بیشتر سعی در تولید بسته‌بندی‌ مقوایی دارند، ظرفیت کمتری برای مواردی نظیر کتاب خواهند داشت.
 
یکی دیگر از پیامدهای پیش‌بینی‌نشده این است که کاهش عرضه به این معناست که ناشران بیشتری به دنبال جایگاه در صف تولید چاپگرها خواهند بود که آن هم اثرات خود را در پی دارد. برخی از متخصصین این صنعت از تکرار اتفاقات سال ۲۰۱۸ هراس دارند؛ زمانی که انتشار کتابی که بر سر زبان‌ها افتاده بود –در این مورد، «شدن» میشل اوباما- باعث تاخیر چندماهه در انتشار سایر کتاب‌ها شد که معروفیت کمتری داشتند.
 
طبق گزارش پابلیشرز ویکلی، ظرفیت نشر پیش از همه‌گیری هم خوب نبود و مشکلات ساختاری نظیر کمبود ۶۰هزار راننده کامیون به تاخیرهای گسترده کنونی کمک کرده است. سوزی اسکالی، کارشناس تدارکات گفت: «ناشران باید با این واقعیت روبه‌رو شوند که هزینه حمل و نقل کتاب بسیار بالاست و آنها باید آماده پرداخت باشند.»


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کمبود شدید کاغذ در امریکا ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۲ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :