English

برگزاری نمایشگاه کتاب با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا

آرشیو خبر بازدید: 97 کد مطلب: 6114  

برگزاری نمایشگاه کتاب با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا

ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
سخنگو و دبیر شورای سیاست‌گذاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تاکید بر اجرای کامل دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا در برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از امکان همزمان فروش مجازی کتاب خبر داد.
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱ ارديبهشت ساعت 17:28

 علی رمضانی با بیان این‌که بعد از دوسال شرایط کرونایی و بهبود شرایط براساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، امسال علاوه‌بر نمایشگاه حضوری امکان فروش مجازی کتاب‌ها نیز برای علاقه‌مندان مهیا شده است، گفت: به‌طور کلی فضای درنظر گرفته شده برای نمایشگاه امسال در مقایسه با مساحت دوره‌های قبل، افزایش چشمگیری دارد مثلا رواق‌های جدیدی به فضاهای مسقف مصلی و رواق‌های شرقی و غربی طبقه هم‌سطح با بام مصلی به فضاهای دوره‌های قبلی اضافه شده است.

 

او با تاکید بر این‌که مصلی آماده است تا نمایشگاه را در فضای مسقف برگزار کنند، افزود: اگرچه تمام تلاش ما بر اجرای صحیح شیوه‌نامه‌های کرونایی است اما آن‌چه مشخص است این‌که راهروها باید عریض‌تر شوند و تعداد غرفه‌ها در فضای مسقف کمتر از گذشته شود.

 

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به این‌که در شیوه‌نامه‌هایی که برای برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تدوین شده، نکات مهم برای شرایط کرونایی عنوان شده است، تصریح کرد: برای مثال ما تلاش کردیم جای‌گیری بخش‌های پربازدید در فضای نمایشگاه در کنار یکدیگر نباشد و کمیته ویژه‌ بهداشتی و نظارت بر شیوه‌نامه‌ها مستمراً وضعیت نمایشگاه را کنترل ‌کند.  

 

رمضانی در پایان بیان کرد: امسال در کنار نمایشگاه حضوری تمهیداتی حاصل شده است که امکان استفاده همزمان از نمایشگاه در فضای مجازی برای همه علاقه‌مندان فراهم شود.

 

 


اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 برگزاری نمایشگاه کتاب با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :